Ognisko Sycharowskie w Przasnyszu – ul. Św. Wojciecha 1b

Parafia
fara ZAPRASZAMY w pierwsze piątki miesiąca na spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu, ul. Św. Wojciecha 1b. Zaczynamy Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, następnie Msza św o godz. 18.00, a potem spotkanie w sali na plebani.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. prał.dr Andrzej Maciejewski.
Parafia św. Wojciecha >>>
Diecezja płocka >>>

W dniu 21 marca 2015 r.  członkowie naszego ogniska uczestniczyli w spotkaniu z prawnikiem  Grzegorzem Fedorczukiem z Warszawskiego Ogniska Sychar, który wygłosił wykład na temat: „Pomoc prawno-psychologiczna dla osób nie zgadzających się na rozwód”. Natomiast w drugiej części spotkania przeprowadził „Warsztaty wystąpień publicznych”. Wiedza, jaką otrzymaliśmy był nam bardzo potrzebna, ponieważ  w naszym ognisku toczy się kilka spraw rozwodowych i tak naprawdę spotkanie z Grzegorzem utwierdziło wiele osób w słuszności swej postawy, napełniając jednocześnie odwagą do zmagania się  z Bożą pomocą trudnościom, jakie są przed nimi. Warsztaty natomiast okazały się kopalnią wiedzy o nas samych i postrzeganiu samych siebie i postrzeganiu przez innych na podstawie naszego zachowania i sposobu wypowiedzi. Spotkanie zakończyliśmy wspólną Eucharystią w naszym kościele.

Dziękujemy bardzo Grzegorzowi za ten owocny czas spędzony z nami, za świadectwo jego życia i za wiarę, którą dzieli się z innymi.Chwała Panu

warszaty