Ognisko Sycharowskie w Przasnyszu – ul. Św. Wojciecha 1b

Parafia
fara ZAPRASZAMY w pierwsze piątki miesiąca na spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu, ul. Św. Wojciecha 1b. Zaczynamy Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, następnie Msza św o godz. 18.00, a potem spotkanie w sali na plebani.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. prał.dr Andrzej Maciejewski.
Parafia św. Wojciecha >>>
Diecezja płocka >>>

 MATKA BOŻA PODGÓRSKA

W niedzielę 26 marca na zaproszenie otwierającego się w Toruniu WTM Sychar  i przyszłego opiekuna ogniska franciszkanina – o. Dacjusza  gościliśmy w Kościele św. Piotra i Pawła podczas zorganizowanej Niedziele Sycharowskiej. U stóp Matki Bożej Podgórskiej był to czas dzielenia się z wiernymi działaniem Boga w naszym życiu, nawróceniem, modlitwy o odrodzenie małżeństwa i dzieleniem się charyzmatem naszej wspólnoty, że „Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania”. Opowiadaliśmy o funkcjonowaniu naszej wspólnoty. Była to też dla zgromadzonych refleksja nad dokładaniem swojej „cegiełki” świadomej czy nie świadomej do czyjegoś rozwodu, refleksja nad modlitwą za małżeństwami zagrożonymi rozpadem a dla małżeństw okazja do zadbania o profilaktykę i właściwe wzorce dla siebie, zwłaszcza w trudnościach. Po świadectwach wszyscy zainteresowani mogli się z nami spotkać i porozmawiać. Towarzyszyli nam członkowie ognisk z Gdańska i Gdyni, za których pomoc dziękuję.Alinko dziękujemy za zaproszenie. Niech Wam Bóg błogosławi w nowo otwierającym się ognisku. Bóg zapłać

Franciszkanie