Ognisko Sycharowskie w Przasnyszu – ul. Św. Wojciecha 1b

Parafia
fara ZAPRASZAMY w pierwsze piątki miesiąca na spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu, ul. Św. Wojciecha 1b. Zaczynamy Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, następnie Msza św o godz. 18.00, a potem spotkanie w sali na plebani.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. prał.dr Andrzej Maciejewski.
Parafia św. Wojciecha >>>
Diecezja płocka >>>

  Już po raz drugi w naszej parafii zorganizowaliśmy Niedzielę Sycharowską. Cały dzień modliliśmy się w intencji małżeństw i rodzin. Na każdej Mszy św. mogliśmy wysłuchać pięknych świadectw – Marcina,  a także Ani i Pawła. Po raz kolejny mocno wybrzmiał w naszym kościele charyzmat naszej wspólnoty, że „Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania” – czego żywym przykładem było małżeństwo Ani i Pawła, któremu nikt nie dawał nawet 1% szansy na przetrwanie. Mogliśmy usłyszeć o miłości do żony, której w tej chwili nie ma przy trwającym wiernie mężu, o przebaczeniu i pokochaniu małżonka na nowo miłością jakiej uczy nas Pan Jezus, o machinie sprawy rozwodowej i jej konsekwencjach, o bezsilności i  sile modlitwy, sakramentów świętych, Adoracji Najświętszego Sakramentu. Ania z Pawłem opowiadali jak sobie radzą po powrocie, kiedy przychodzą trudne chwile, sprzeczki – o sile wspólnej modlitwy małżeńskiej. Wybrzmiały również słowa, że stereotypem jest sądzenie, że do ratowania małżeństwa potrzeba obydwojga małżonków, bo w dniu ślubu obecni byli małżonkowie i Pan Bóg i nawet jeśli jeden współmałżonek odszedł, pozostał drugi i Bóg, który zawsze jest wierny.

    Niejednokrotnie można było usłyszeć apel członków naszej wspólnoty do wszystkich zgromadzonych o nie namawianie do rozwodów a wskazywanie małżonkom drogi do ratowania małżeństwa.

Poniżej zamieszczam link do fotogalerii z naszymi gośćmi:

http://faraprzasnysz.home.pl/autoinstalator/wordpress/?page_id=63

   Wieczorem mogliśmy wspólnie świętować rocznicę otwarcia naszego ogniska i cieszyć się łaskami jakie Bóg na nas zsyła, błogosławiąc nam w naszym życiu.

   Dziękujemy bardzo Ani, Pawłowi i Marcinowi za cudowne świadectwa, wspaniałe rozmowy, za czas spędzony razem, który nas ubogacał, za wspólne świętowania. Dziękujemy opiekunowi duchowemu naszego ogniska ks. dr Andrzejowi Maciejewskiemu za wielkie zaangażowanie i pomoc przy organizacji Niedzieli Sycharowskiej i rocznicy otwarcia ogniska, dziękujemy ks. Robertowi Kępczyńskiemu i ks. Piotrowi Stasińskiemu i tym wszystkim, którzy z nami świętowali, przesyłali życzenia i otaczali nas modlitwą.

   Ognisko WTM Sychar Przasnysz ma już ROK!!! Chwała Panu

Rocznica otwarcia ogniska